Červenec 2017

Vše je jedno

4. července 2017 v 13:18
Měli bychom častěji chodit do lesů.
Mnozí vás byste byli překvapení, jaký lék to je.

Je to místo, kde vás to přijme bez předsudků úplně automaticky, bez ohledu na to, co jsme nebo co si myslíme, že jsme.

Někteří z vás určitě museli zažít ten absolutní útlum veškeré bolesti, kterou jste pociťovali předtím, než jste do lesa vstoupili, najednou jste byli pochopení. Jakoby na ničem kromě nás nezáleželo nebo naopak záleželo dokonale na všem. Kolikrát se mi stalo, že jsem tam běžela jako únik před celičkým světem nebo jsem se chtěla vyplakat, ale najednou to nešlo, tam jsem najednou byla naprosto vyrovnaná a klidná, což mě rozčilovalo a nechápala jsem, jak je to možné.
Za sebe můžu říct, že tam se doopravdy cítím sama sebou, protože je tam klid a vy se můžete soustředit jen na to, co je teď. Dokážete tam být doopravdy v přítomným okamžiku, pokud se tím necháte zcela pohltit. Celá příroda je sama o sobě dokonalá a nikdy si neřeknete, že je na tomhle stromě, šišce nebo jehličí něco špatně, že by měli vypadat jinak, berete to jako samozřejmost, že takhle vypadá, protože takhle je to dokonalé. Jednou se tam nad tím zamyslete, lehněte si do trávy a přijměte aspoň na malou chvilku sami sebe, protože si to zasloužíme. Užívejte si ten moment neuvěřitelného štěstí, té nekonečné lásky, která je jen vaše. Procitněte!


V lese zažíváme pocit, který nám téměř žádný člověk nedá. Neustále slýcháme ať už z médii nebo od zakomplexovaných blbců, jací máme být a jak je to správně. Upravujeme přírodu podle našich představ, protože tady nemůže být strom, zasadíme ho tady, to bude lepší. Jenže příroda si stejně vždycky poradí a udělá si vše podle její představy, nic jí nezastaví. Chápete?

Buďte tou přírodou. Jste dokonalí všichni, ať jste, jací jste.