Jedovatá slova

11. června 2017 v 13:00
Momentálně si říkám, jak vlastně člověk může mít rád sám sebe, když od svého "vybraného" okolí slyší nevkusné poznámky na své tělo. Nemám takové lidi ráda. Bohatě stačí, když naberete pár kilo navíc a nikdo se vás nebude ptát, proč tomu tak jak je, všichni uvidí jen to, co budou chtít,převážně je to vždycky proto, že jsme přeci nenažraní nebo líní a nic neděláme. Nikoho už nenapadne, že je to možná proto, že daný člověk prožívá nejhorší dny v jeho životě. Pak už bohatě stačí, když o sobě začnete pochybovat a objeví se nějaký vtipálek (a ten se vždycky objeví). Občas přemýšlím, jestli jsou ti lidé tak hloupí, zakomplexovaní nebo jednoduše debilní.

Přeženu to na fakt hrozném příkladě a budu doufat, že pochopíte pointu. Když někomu někdo zemře, budete si z něj dělat nemístné vtípky? Nebudete, protože se to nehodí. Tak mi řekněte, proč takhle někdo ubližuje lidem v jiných věcech. Podle mně jsme krásní všichni a to jestli se někomu něco nebo někdo nelíbí je čistě jen jeho vlastní problém, nad kterým by se měl zamyslet on sám a ne svými poznámkami ubližovat ostatním.

Často to bývají lidé, kteří si to ani neuvědomují, myslejí si prostě, že jsou vtipní. Obvykle to bývá od těch nejbližších a jak si potom ten neustále napadaný člověk má budovat nějaké sebevědomí? Měli bychom si spíš navzájem říkat více lichotek než naopak, protože trápení má každý až až.

Já to teď šíleně odsuzuji, protože jsem přesně v té situaci. V období, kdy je mi nejhůř, ale nedávám to tak znát, mi ubližují moji nejbližší, buď slýchám, jak je někdo hezčí a jak já mám tohle a tohle.
To se přeci nedělá. Poprvé za celou dobu své existence mám komplexy, mám co dělat, abych se vůbec najedla, abych náhodou nebyla ta ošklivá osoba, kterou mi neustále ukazuje moje mysl. Mám problém vyjít ven, protože vidím spoustu lidí s krásnými postavami a já si najednou přijdu šílená. Přitom já nikdy neměla ošklivou postavu, tím chci poukázat, jak slova mohou být jedovatá, dokáží zničit člověka, udělat z něj něco, co vlastně vůbec není.

Přemýšlejte o tom, pomáhejte svým nejbližším. Říkejte si, jak jste krásní a jak moc se máte rádi.
Stojí to za to.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 11. června 2017 v 20:32 | Reagovat

V lidech už je nějak zakódováno, že když je jednomu zle, tak je mu "potřeba ještě víc přitížit".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama