Dva světy

10. dubna 2017 v 23:03
Dva lidé a dva odlišné světy.
Poslední dobou o tom hodně přemýšlím.

Všechnu lásku, kterou při zamilování cítíte je láska, která je jen ve vás, nikoliv v protějšku, jen nám jí ta druhá osoba pomáhá probudit. Čím více se milujeme, tím je větší, proto je tolik důležitá sebeláska, jelikož pokud jste šťastní sami se sebou, naplňujete štěstím i ostatní a rozdáváme neuvěřitelné množství lásky úplně všem.

Až pomine takový ten stav zakoukání, začneme věci vnímat jinak, HLOUPĚJI. Ve všem hledáme věci, které neexistují a říkáme si, jakto že jsme je předtím neviděli. Hrotíme každou maličkost, máme pocit, že nás náš protějšek již nemiluje a máme pocit, že mu najednou vůbec nerozumíme. Spousta lidí vnímá zamilovanost jako naivitu, přitom každý z nás, když je zamilovaný je najednou nejšťastnější osoba na celém světě a září na míle daleko. Jenže mi si tu realitku vždycky nakonec přibarvíme podle sebe. Měli bychom tu lásku rozvíjet, neupínat se jen na to, co známe a co jsme slyšeli. Např. láska časem vyprchá a podobně. Vytvořme si každý jinou představu lásky a žijme ji podle sebe. Ale hlavně tu lásku PROŽÍVEJME ne PŘEŽÍVEJME.
Zamilování není naivita, ale stav té nejhlubší vnitřní lásky, která je jen naše, konečně vidíme věci tak, jak skutečně jsou a nejsou zkresleny žádnou logikou. Copak v lásce existuje něco, co dává logicky smysl?

Dost často se setkávám s tím, že svému milému občas vážně nerozumím, absolutně nechápu, jak to může brát tak v klidu a ještě mi o určitých věcech říct, že nemám důvod se bát, žárlit nebo být naštvaná, zatímco já pěním, brečím a mám panické záchvaty z toho, že tomu nerozumim a myslím na blbosti. Myslím, že to zná každá holka. Ono se o tom hrozně snadno a vtipně píše nebo vypráví, ale ve skutečnosti mám obvykle chuť rozervat všechno okolo sebe. Hlavně když máte sklony řešit každou hloupost a trápit se jí nejvíc, jak umíte, tak vám to dokáže pěkně znepříjemnit život, ale nejen vám, hlavně to ubíjí váš vztah, protože tam najednou chybí něco, čemu jste ještě nedávno říkali láska a nahrazujete to jen úzkostí, strachem nebo vztekem.

Přeju si, abychom všichni nalezli něco, co nás ze všech těch trápení a blbostí vyseká, abychom našli nějaký katalyzátor a neustále se jen dobíjeli navzájem láskou a pozitivitou, protože to je nejdůležitější. Všechno ostatní přijde později.

Mluvte o svých problémech, občas se na to koukněte z jiného pohledu, popřípadě se tomu společně zasmějte, jelikož nemůžeme brát vše tak vážně. A hlavně se netrapme věcmi, kterým nerozumíme. Nikdy nebudeme moct té druhé polovičce rozumět úplně, každý znás má svou hlavu, prostě tomu druhému věřme.
Každý znás se chová podle sebe se svým vlastním svědomím a vědomím. Tak to prostě je, i když se to občas neshoduje s našimi prioritkami a občas vidíme věci zkresleně. Žádné trapení neexistuje, to si ho jen my utvaříme v hlavě. Myslete na to. Znám takový ten vtíravý pocit, který vám říká, že něco není v pořádku a že byste se měli strachovat, ale proč když vám doteď bez toho pocitu a myšlenek bylo fajn? Zavřete se v pokoji s hlasitou hudbou a tančete nebo utečte ven a čtěte, meditujte, dělejte jógu, běhejte.. Cokoliv! Použijte to jako katalyzátor.

Vaše polovičky vás milují celým svým srdcem, jen to přes svoji slepotu nevidíme. Myslíme si, že milujeme, ale máme srdce zavřené. Uzavřeli jsme se před světěm a máme na to samé logické odůvodnění.

Řekněte mi, cítíte se šťastní? Myslím, opravdu šťastní.
Otevřete své srdce světu, lidem okolo sebe a hlavně sobě. Začněte žít a užívat si všeho okolo vás. Nemysleme na věci, které existují jen v naší hlavě a žijme tady. Zamilujte se znovu, ale tentokrát správně - DO SEBE!

Jsme dokonalí a všechno je přesně tak, jak má.
Jsme přesně tam, kde zrovna potřebujeme být, jen dýchejme a milujme se.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 20:14 | Reagovat

Velice krásně napsaný :)
A pravdivý.

2 holka-ktera-kazi-romantiku holka-ktera-kazi-romantiku | 19. dubna 2017 v 20:54 | Reagovat

[1]: děkuju🌞

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama